Historie

Jak to vlastně všechno vzniklo?

  • Okamžik 0: Vánoce 2006 - TV šot o pekárně pro pejsky v Paříži.
  • Okamžik 1: Od té doby to bylo neodbytné a v polovině ledna 2007 se to už nedalo vydržet... bouře Kyrill zuřila nad Německem, stromy přes dálnici a my jeli do Paříže i s vestíkem Darem, aby na místě osobně potvrdil či vyvrátil (ne)odolatelnost psího pečiva... panebože vestík Dar se odvrátil od podávaného pamlsku v pekárně Mon Bon Chien Paris... vracíme se zpět a začínáme zkoušet doma... přece se hned nevzdáme a Dar je jenom největší mlsal... sušenky s mrkvičkou mu opravdu nejedou... začínáme konzultovat s veterináři ideální složení zdravých psích pamlsků vyrobených z nejlepších "lidských" ingrediencí, začínáme jednat v příslušných výzkumných ústavech a pořád testujeme na vlastních a "spřátelených" psech...
  • Okamžik 2: Březen 2007 a další zpráva v tisku - nová pekárna pro psy ve Wiesbadenu (4. v Evropě) - skáčem opět i s Darem do auta a hned tam jedem... Dar nepříliš šťastně reaguje, ale přece jenom alespoň maličko ochutná...
  • Okamžik 3: Usilovně hledáme místo pro voňavý psí kamenný obchod krásnější než v Paříži, hledáme ráj pro pejsky i jejich páníčky, kde by se všichni dobře cítili a pejskové zdaleka natahovali čenichy, cože to tu voní?... a v dubnu jsme našli Palác Austria na Štefánikově třídě v Praze, kde majitelé, manželé Kalašovi, projevili pro naše bláznivé nápady pochopení... 3. května 2007 zakládáme obchodní společnost Canis 5 P s.r.o., kde 5 P = První Pražská Pekárna Pro Pejsky, se sídlem a jedinou unikátní provozovnou v Paláci Austria na Smíchově, kde okamžitě začínáme s úpravou prostor.
  • Okamžik 4: Ufff, baf máme pohromadě všechny atesty a povolení k zahájení výroby doplňkového krmiva pro psy (to je oficiální název všech těch dobrot), receptury nám posvěcuje vestík Dar - až když jemu chutná, je to teprve to pravé - a ustanovujeme ho svým šéfem Admirálem Darem,CEO (Canine smiley Executive Officer) a do čela prodejny věšíme jeho prezidentský obraz.
  • Okamžik 5: ...a konečně 9. července 2007 POPRVÉ otevíráme naši prodejnu, první svého druhu v Praze: pekárnu pro pejsky, luxusní butik, půjčovnu společenských psích oblečků, psí zakázkové krejčovství a tak to u nás vypadalo ten den (přijďte se podívat teď! to je pejskové rozdíl!!!)

Kdo a co bylo PRVNÍ ?

Zákazník Andy  (můžete ho vidět v deníku AHA z 30.7.2007 viz níže Napsali o nás) - stal se jedním z mnoha štamgastů naší pekárny a miloval ze všeho nejvíc Smetanové kosti (ale muselo na nich být napsáno MILÁČEK nebo MAZEL).

A jak to bylo DÁL ?

Dál to byl a je jeden velký "fičák",  ve kterém postupně vykrystalizovalo poznání, že psí zakázkové krejčovství a půjčovna svatebních oblečků není úplně to pravé ořechové - zatímco to, co začalo jen tak pro naši radost a okrajově - služby psího salonečku ( původně na 2 m2 s miniaturní umývárničkou ) -se rozvinulo do takové šíře, že se stalo naší hlavní doménou hned vedle butiku a psí pekárny.   

Samozřejmě šéf Dar pečlivě dbal, aby pracovní doba našeho provozu byla striktně dodržovaná - před a po otevření byl přece jeho čas, kdy bylo třeba se řádně vylítat a pohrát si a nabrat síly do vedení podniku, cepování personálu a zákazníků zejména 4nohých. Každý, kdo by se chtěl zdržet trochu déle, než bylo potřeba, byl nemilosrdně vyštěkán a vyvrčen ( nebo ředitel potupně separován v kanceláři smiley ) !

V dnešní době je vše jinak - ředitele nemáme a Dar, náš CEO, na nás dohlíží z velké dálky a blahosklonně strpí naše vztahy s psími kamarády, kterým všem patří naše pozornost a péče bez omezení. Máme-li čas, pohlídáme, nakrmíme, vyvenčíme, pohrajeme si. A pracovní doba ? Ano, máme ji, ale leckdy nedodržujeme - přece nenecháme pejska zákazníka ostříhaného jen napůl, protože právě máme zavřít.

Zkrátka psi byli, jsou a budou naši největší "koně" !!!! A rádi se setkáváme i s těmi, kdo je tak jako my milují  yes

Nahoru